Etiketler

, , , ,

Evim Sensin filmini izlemiş biri olarak şunu söyleyebilirim ki tamamen vasat bir film. Filmin ilk perdesinde Özcan Deniz’in gövde gösterisini ve Fahriye Evcen’in tamamen yapmacık hallerini izliyoruz. Öyle ki Özcan Deniz’in işine ilişkin kullandığı kemerini takıp çıkarması herhalde ağır çekimde 3 defa falan gösteriliyor. Yani bir kemeri takarken ve çıkarırken insan ne kadar çekici olabilir bu ona ne kadar karizma katar hiç anlamadım ama çok güldüm. Faala zorlamışlar bu da istenilen özellikler yerine komiklik katmış.  Fahriye Evcenin oyunculuğuna gelince ki bu filmde oyuncu diyemem ancak oyuncumsu derim.  İnanamadım bu kadar mı yapmacık hareketler olur. Sesi tizleştirmeler, çocuksu ve de üstünde fazla duran el hareketleri, mimikler, çok kötüydü. Neyse 2.perde de olaylar gelişiyor ve duygusallaşıyor lakin gelin görün ki ben 1.perdenin etkisinden kurtulamadığım için 2. perde de sinemayı dolduran ve burnunu çekenler gibi ağlayamadım. gözlerim bile dolmadı.

malum bu film asya filmi olan a moment to remember filminden uyarlanmış. bu filmi de izledim ve kesinlikle daha güzel. benzerlikler çok fazla ve bir kaç farklı sahne eklenmiş Evim Sensine.  Oyunculuklar daha gerçekçi. Öyle zorlamalar yok. Kemer sahnesi yok mesela(kemere taktım, ama gerçekten çok komik:)) Sonu daha güzel. Film abartılı değil, sade ve gerçekten duygusal.

evim sensin filminden aklımda tek kalan ikilinin birlikte söylediği türküdür. bence orjinalini izleyin, gidecekseniz diğer filmleri tercih edin derim. Hayır ben filmin çalışanlarına, emekçilerine acıyorum. Neyse en azından onların emeği için iyi ki gitmişim deyip avutayım kendimi…

Bu arada gelecek olan programda bir film var ki çok ilgimi çekti: Pi’nin yaşamı

bu filmi çok merak ediyorum. Fragman ve soundtrack insanı heyecanlandırıyor. Bu filme gidilir bence.28 Aralık’ta sinemalarda:D İşte size fragmanı: