Etiketler

,

“Hatay’ ın Reyhanlı ilçesinden size yazıyorum Reyhanlı Devlet Hastahanesinde görev yapıyorum patlamadan dolayı tüm hastahane çalışanlarını bugün görev e çağırdılar ben ve arkadaşlarım elimizden geleni yaptık medyamız olayı üstü kapalı bir şekilde anlatıyor arkadaşlar ölü sayısı 120 nin üstünde yaralıları söylemiyorum çevre hastahanelere sevk edilenlerin dışında ambulans helikopter ile denizli yanık merkezi ve istanbul a giden yaralıların sayısı belli değil.Çoğu insanın cesedi tanınmıyor kimisinin kolu yok kimisinin kafası yok cesetlerin %90 ından fazlası yanmış olduğundan cenazelerin kime ait olduğunu bilmiyoruz şuan hastahanede durum stabil. Buradan HATAY da ikamet eden arkadaşlara sesleniyorum en yakın sağlık kuruluşuna gidip kan veriniz yaralı sayısı çok fazla ve çok kana ihtiyaç var arkadaşlar duyarsız kalmayalım. Medya ya da inanmayalım ölü sayısı şuanda 120 nin üstünde ve sadece bunların 45 inin kimliği belli diğer ölen insanların hepsi yanmış veya kafaları olmadığı için dna testlerini bekliyorlar ayrıca şehirde suriye li insanları sokağa çıkartmıyorlar mış ve sokağa çıkanları linç ediyorlarmış. Askeri bir hareketlikte var Helikopterler jetler ve Askeri araçlar sınıra yığılmış durumda. Ben zaman buldukça sizinle bilgi paylaşacağım. KAN VERELİM ARKADAŞLAR DUYARSIZ KALMAYALIM ÇOK KANA İHTİYAÇ VARDIR” .

Barışın ve huzurun en güvenilir şekilde yaşandığı ve bugüne kadar hiç sorun çıkmamış Hatay’dan bahsediyoruz. Haberi okurken dehşete kapılıyor insan. Bu alçakça saldırıyı yapanların taşıdığı kalp bir canlıya ait olamaz. İnsan sıfatını zaten bir kenara bırakalım, hayvan bile denilemez. Öldüren birinin nasıl bir savunma mekanizması ölümleri haklı çıkarabilir, nasıl bir psikolojidir. vicdanı olan hiç kimsenin aklının almayacağı sorular bunlar. Görüntüler dehşet verici ve derinden sarsıyor insanı. Çok üzüldük milletçe ve herkes üzünütüsünü, tepkisini sosyal medya araçları ile ortaya koydu. Koydu da ne oldu, bir gün sonrasında hafızalar silindi, maça odaklanıldı. İnsan gerçekten inanamıyor, bir gün öncesinde üzülen, yasa boğulan biz değildik sanki. maç sonrasında biri galibiyeti biri şampiyonluğunu kutluyor, sokaklar bayram yeri… Yapmayın allah aşkına insani değerlerimizi bu kadar mı yitirdik, ya da şöyle mi demeliyim, futbola ilişkin herşey insani değerlerimizin de mi üstünde… Evet öyleymiş, gördük, hem de iki defa gördük. Çünkü genç birisi öldürüldü bu uğurda. Öyle ki mantık beyinden uçup gidiyor inanılacak şey değil.   Yuvarlak bir şeyin peşinde koşturan adamlar, onların ayaklarının savurduğu topu takip eden taraftarlar ve ağları havalandıran top sayısı… bu bir oyun ya oyun, ve bir oyun insanlıktan çıkarmamalı, hayat memat meselesi olmamalı. Stresinizi sıkıntılarınızı atabilirsiniz ama  bir yerde dur demeli değil mi zevklere, sevinçlere, abartmamalı…

Valla hep söylüyorum yine söyleyeceğim, Türkiye’nin geleceği korkutmaya devam ediyor, çünkü insan psikolojisi inanılmaz bir şekilde değişiyor ve negatif yönde değişmeye devam ediyor… Allah sonumuzu hayır etsin….